Sağlıklıyız
reklam
» 
“durduramazsın beni, susturamazsın beni
a aa
Tarih : 16 Aralık 2013 4:07
“durduramazsın beni, susturamazsın beni
“durduramazsın beni, susturamazsın beni
reklam
reklam

Pendik’te halka hitap eden Şişli Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı kendisini durdurmaya yönelik karalama kampanyaları yapıldığını belirterek, “Durduramazsın beni, susturamazsın beni” dedi.
Şişli Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Sarıgül, CHP Pendik İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek halka hitap etti.
“Bu mücadele benim mücadele benim mücadelem değildir, bu mücadele bizim mücadelemizdir” diyen Mustafa Sarıgül, her kesimi, düşüncenin hakkına sahip çıkacaklarını belirtti.
Musstafa Sarıgül tüm kesimleri kucaklayan bir anlayış içerisinde olduğunu belirterek, "Cumhuriyetimizin değerlerini korumak ana görevimizdir. Camiler de bizim cemevleri de bizim. Dünyada 50 İslam ülkesi içerisinde demokrasi ile bağımsızlıkla, özgürlükle yönetiliyorsak 50 İslam içerisinde inançlarımızı özgür bir şekilde yaşıyorsak bunu Çanakkale’de , Birinci İnönü’de, Sakarya’da mücadele eden Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına borçluyuz. Burada konuşan ses zannetmeyin ki Mustafa Kemal’in sesi. Burada konuşan ses hakkın, adaletin sesi. Burada konuşan ses Bülent Ecevit’lerin sesi. Burada konuşan ses İsmet İnönü’nün, Mustafa Kemal Atatürk’ün sesi” dedi.
“ATEŞ BACAYI SARDI”
Rakiplerin İstanbul’u kazanamama korkusu olduğunu ifade eden Mustafa Sarıgül, “Büyük bir mücadele başlıyor. Bu mücadelede ana felsefemiz şu. Rakiplerimizin aleyhinde konuşmayacağız. Demokrasi bayramı diyeceğiz. Çünkü zayıf fikir agresiftir, güçlü fikir haktır. Seçimi kazanacak olan sizsiniz. Konuşacak olanlar konuşsun. Bundan sonra siz konuşacaksınız. Bizim üzerimize çok gelecekler, bize yapmadıklarını bırakmayacaklar. Ölüyü bıraktılar tövbe estağfirullah, diriyi bıraktılar. Türkiye’nin neresine giderse gitsin İstanbul’dan bahsediyorlar. Çünkü ateş bacayı sardı” dedi.
Kendisine yönelik söylenen ‘Muhtar Sarıgül’ sözlerine cevap veren Mustafa Sarıgül, “Büyükşehirin önünde beni kötülemek için, karalamak için ’muhtar Sarıgül’ diye bağırıyorlarmış. Ben de buradan ona şöylesine bir cevap veriyorum demokrasinin ilk basamağı muhtarlarımızdır. Önce onların, sonra yurttaşlarımın oyuyla İstanbul’un başkanı ben olacağım, ama gönül başkanım muhtarlarım olacak” diye konuştu.
Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeyeceklerini ifade eden Sarıgül, tüm vatandaşları kucaklayacaklarını söyledi. Hitap ettiği vatandaşlardan ricada bulunan Sarıgül, şunları söyledi; "Bir kardeşim üç kişiyi ikna edeceksiniz. İstanbul’da 20 yıldan beri süren bir yönetim var. Yoruldular, heyecanları kalmadı, enerjileri düştü. 20 yıllık bir süreç ama sorunlar ortada duruyor. Çözümler duruyor”.
Kendisine yönelik karalama kampanyaları yapıldığını ifade eden Sarıgül, “Bazıları haber gönderiyorlar. Bazıları sabahlara kadar sokaklara belli adamlarla yazılar yazdırıyorlar. O yazıların ardına da başka siyasi partinin utanmadan, sıkılmadan amblemini koyuyorlar. Buradan onlara sesleniyorum. Durduramazsın beni, susturamazsın beni” şeklinde konuştu.
(İHA)

Etiketler :

DİĞER GENEL SAĞLIK HABERLERİ

  • davutoğlu’nun new york dış İlişkiler konseyi’nde konuşması

   davutoğlu’nun new york dış İlişk...

   başbakan ahmet davutoğlu'nun, abd'nin new york kentinde yaptığı temaslar sürüyor. davutoğlu, dış İlişkiler konseyi'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İşte...

  • erdoğan’ın türk metal sendikası konuşması

   erdoğan’ın türk metal sendikası ...

   cumhurbaşkanı tayyip erdoğan, ankara'daki büyük anadolu oteli'nde düzenlenen türk metal sendikası kadın i̇şçiler 20. büyük kurultayı'nda katılımcılara...

  • konya’da şehit olan pilotlara veda

   konya’da şehit olan pilotlara veda

   dün sabah saatlerinde eskişehir'den planlı eğitim uçuşu için kalkan f-4e 2020 uçağı, saat 09.50'de konya atış sahasında henüz bilinmeyen...

  • zorla getirme kararına yeni ayar

   zorla getirme kararına yeni ayar

   savcılıkların, işin önemi, yoğunluğu ve zaman darlığı gibi gerekçelerle şüpheliler hakkında zorla getirme kararı verdiği, bunun da hak ihlallerine yol açtığına dikkat...

  • 27 hakim ve savcının görev yeri değişti

   27 hakim ve savcının görev yeri değişti

   anayasa mahkemesi raportörlerinden mustafa baysal sivas cumhuriyet savcılığına, hüseyin ekinci İstanbul anadolu hakimliğine, Özcan Özbey küçükçekmece cumhuriyet...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.